ΑΡΤΑΚΗ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 2-2: Φάουλ και ...γκολ

8 Ιανουαρίου 2011, 18:36
Τέσσερα γκολ με απ' ευθείας εκτελέσεις φάουλ σημειώθηκαν στα δύο από τα τρία παιχνίδια της Α1 που έγιναν σήμερα

Στην Αρτάκη έγινε το καλύτερο παιχνίδι και ο τοπικός ΑΟΝΑ , αφού βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, ήρθε τελικά ισόπαλος 2-2 με τον Ολυμπο.

Ο Ρουμπής μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα εκτέλεσε θαυμάσια φάουλ και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, αλλά δεν χάρηκαν για πολύ το γκολ. Τρία λεπτά αργότερα πάλι με φάουλ ο Τριαντάφυλλος Ζαχαριάς (φωτό δεξιά) για την Αρτάκη.

Πριν λήξει το ημίχρονο, ο Ολυμπος ξαναμπήκε μπροστά στο σκορ με ένα γκολ του Σπύρου Αργύρη. Πίεσε στην επανάληψη η ομάδα της Αρτάκης, αλλά απέναντι στην  πολύ καλά στημένη αμυντικά ομάδα του Γυμνού, δεν έβρισκε τρόπο να σκοράρει.

Το καταφερε όμως, 12 λεπτά πριν τη λήξη του από στημένη φάση. Ο Βουγιούκας (φωτό) ήταν αυτός που βρήκε στόχο από εκτέλεση φάουλ και ισοφάρισε σε 2-2.

ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ-ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 1-1

Στο τέλος ο Αμαρυνθιακός γλίτωσε την ήττα και ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον πολύ καλό Αγιο Νικόλαο στο γήπεδο Γυμνού.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ανέστης Αργύρης  εκτέλεσε φάουλ κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων ισοφαρίζοντας το γκολ που είχε πετύχει ο Γιώργος Μπασινάς στο Α' ημίχρονο.

H BAΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ)