ΟΠΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΟ ΚΑΡΕΑ 2-3: Σκληρή μάχη στο φιλέ και ήττα στο 5ο σετ

14 Νοεμβρίου 2023, 10:13
Μεγάλο ματς στο ΔΑΚ Χαλκίδας.

Καμιά φορά το νικηφόρο ή όχι αποτέλεσμα δεν παίζει ρόλο, όταν γίνονται τέτοιες ματσάρες στο φιλέ.

Και τα κορίτσια του ΟΠΕ Χαλκίδας και του ΑΟ Καρέα το βράδυ της Δευτέρας στο ΔΑΚ της πόλης χάρισαν πλούσιο θέαμα στους θεατές που βρέθηκαν στο κλειστό, για να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση της 5ης αγωνιστικής της μεγάλης τοπικής κατηγορίας της Ενωσης Αθήνας και Αν. Αττικής.

Στο πρώτο σετ ο ΟΠΕΧ έχασε εύκολα, αλλά πήρε τα δυο επόμενα και μάλιστα το τρίτο μετά από σκληρή μάχη που κρίθηκε στους 27 πόντους.

Στο τέταρτο σετ ο ΑΟ Καρέα επικράτησε στις λεπτομέρειες και ισοφάρισε (2-2), ενώ στο τάι μπρέικ, τα κορίτσια της Χαλκίδας λύγισαν από την πίεση και την κούραση και ηττήθηκαν με σκορ 3-2.

Τα σετ: 14-25, 25-16, 27-25, 23-25, 7-15

*Επόμενο ματς για τη γυνακεία ομάδα του ΟΠΕ Χαλκίδας την ερχόμενη Δευτέρα 20 Νοεμβρίου στην Αθήνα με τον ΑΟ Βάρης.